Gabinety dentystyczne mogą zaoferować swoim klientom wiele zabiegów związanych ze stomatologią zachowawczą, jest to kontrola jamy ustnej, w tym przypadku można wykryć nieprawidłowości, takie jak rozwój próchnicy, narastanie kamienia nazębnego czy też powstawanie ubytków.

Dzięki temu stomatolog może szybko zareagować, skutecznie usunąć problem. Często wiąże się to z czyszczeniem zębów, w ten sposób można pozbyć się osadów oraz kamienia.

Jakie usługi oferuje stomatolog?

Jedną z bardzo popularnych usług oferowanych przez gabinety stomatologiczne jest wybielanie zębów. W tym przypadku lekarz stomatolog powinien ocenić stan, sprawdzić czy ubytki, kamień nie będą przeszkodą w aplikowaniu żelu. W przypadku dużych ubytków żel mógłby dostawać się do środka, co mogłoby prowadzić do dyskomfortu, dodatkowo jest to niewskazane w przypadku alergików. W niektórych przypadkach należy oczyścić zęby, usunąć kamień, wówczas stomatolog nakłada specjalny żel, a następnie działa na niego lampą wydzielającą światło, które sprzyja wybielaniu. Dostępne są także zestawy, które można stosować w domu, wówczas efekty widoczne są już po kilku dniach. W tym przypadku pacjent sam aplikuje żel na specjalne nakładki, które utrzymują żel na powierzchni zębów.Gabinety stomatologiczne często zajmują się także protetyką, uzupełnieniem ubytków. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się implanty, które zastępują korony. W tym przypadku zastępujemy jeden ząb, należy wprowadzić implant, który może być połączony z kością. Następnie po zagojeniu będzie przygotowywana korona, która będzie wyglądem odpowiadała naszemu uzębieniu. Możemy dobrać obecnie bardzo wiele nowoczesnych materiałów, które będą kolorystycznie pasowały do reszty zębów, dzięki czemu wstawiony implant nie będzie się odróżniał. Stosowane są implanty tytanowe, jak również bardzo wytrzymałe implanty porcelanowe, czy też z tworzywa, które pozwalają na bardzo dokładne dobranie odcienia kolorystycznego.Obecnie istnieje bardzo wiele zabiegów estetycznych, które może wykonać stomatolog Zakrzów. Warto zwrócić uwagę także na inne usługi związane z oczyszczaniem zębów z kamienia oraz osadu, będzie to skaling oraz piaskowanie. Dzięki temu nie tylko wpłyniemy pozytywnie na wygląd zębów, ale także możemy w ten sposób zapobiegać chorobom dziąseł.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here