Wszyscy lubimy przebywać w miejscach, które są ładne i przytulne. Moda odgrywa nie małą rolę w aranżowaniu wnętrz, ale szybko się zmienia. Gdy, więc stajemy przed wyborem koloru ścian, idealnego dywanu czy funkcjonalnych mebli, możemy się bardzo zaskoczyć, że to wcale nie jest takie proste, jak się wydaje. Jakie wskazówki przydadzą się początkującym projektantom własnych czterech ścian? Na co zwrócić, szczególną uwagę przy wyborze tapety albo dywanu?

Podstawowe wskazówki dotyczące projektowania wnętrz

Jedną z najważniejszych zasad, choć nie tak oczywistych jest kolejność urządzania i malowania. Najlepiej jest skupić się najpierw na wybraniu mebli, a dopiero potem wybrać do nich kolor ścian. Dlaczego? Bo, tak jest po prostu łatwiej. Wiele zachwycających mebli, możemy znaleźć na oficjalnych stronach producentów np. platofmamebli.pl. Wracając do koloru ścian, nie zapominajmy o tapetach. Jak wybieramy farbę, warto zwrócić uwagę na charakter danego pomieszczenia. Czy ma być przede wszystkim funkcjonalny? A może interesuje nas to, jak barwy oddziałują na nasze emocje? Te rady, odnoszą się również do tapet. Jasne i zimne odcienie, optycznie powiększają przestrzeń, co niewątpliwie jest pomocne dla mieszkańców bloków. Uważajmy, jednak by nie poniosła nas fantazja. Zbyt żywe kolory, mogą w którymś momencie zacząć nas przytłaczać. A tapeta z ogromną ilością wzorów, może i jest intrygująca, ale również na dłuższą metę, może się nie sprawdzić. Lepiej więc być ostrożnym, lecz nie ograniczajmy swojej kreatywności za bardzo. Kolejną wskazówką jest… Naturalne oświetlenie. Zamiast, robić wszystko by ograniczyć dostęp promieni słonecznych do naszych czterech ścian, postarajmy się do nich przekonać. To ma pozytywny wpływ, nawet na nasz humor. W miejscach takich jak kuchnia czy miejsce do pracy, dużą rolę pełni właśnie oświetlenie. Nie kierujmy się tutaj desingiem. Skupmy się na funkcjonalności i na tym, by w prawie, każdym pomieszczeniu było więcej niż jedno źródło światła.

Meble, obrazy, dekoracje – na co zwrócić uwagę?

Czy wszystkie obrazy muszą wisieć wysoko? Oczywiście, że nie. Szczególnie, jeśli planujemy podziwiać arcydzieła sztuki z pozycji siedzącej. Wtedy, warto zawiesić obrazy trochę niżej. A jeśli, planujemy powiesić je nad meblami, to zwracajmy uwagę, na to by obrazy były od nich węższe. Muzea mogą być interesujące, to prawda. Tylko, czy chcemy by nasze mieszkanie je przypominało? Raczej nie. Nie kierujmy się sentymentalizmem, zbieranie dużej ilości drobiazgów, dekoracji i bibelotów nie ułatwi nam życia i wprowadzi niepotrzebny chaos. Meble stanowią jedną z najważniejszych części, każdego pomieszczenia, dlatego szukajmy sprawdzonych producentów jak: platformamebli.pl. Nie upychajmy ich pod ścianami. To może sprawić, że pomieszczenie straci lekkość. Wygodna i funkcjonalność nie zależą, od tego jak wiele mebli jest ustawionych przy ścianie. Tak, naprawdę wiele możemy zyskać na ustawieniu, niektórych mebli bardziej na środku. Gdy, zależy nam na oryginalności i minimalizmowi pomyślmy o industrialnych meblach loftowych. One, z pewnością dodadzą uroku i elegancji do wielu pomieszczeń. Dywany, kiedyś cieszyły się popularnością, potem ją straciły, ale teraz znowu wracają do łask. Jak, więc wybrać dywan, który będzie fantastycznym dodatkiem, a nie nadmiernym kłopotem? Przede wszystkim istotny jest materiał. Dostosujmy go do naszych potrzeb. Jeśli mamy zwierzaki, to wybierzmy tkaninę, która nie będzie nadmiernie łapała sierści. Alergicy nie muszą się obawiać, dywany powstają nie tylko z wełny. Kształt natomiast, wpływa na estetykę pomieszczenia. Kolor dywanu dobieramy do mebli. Warto tu wspomnieć o tym, że ciemne dywany ładnie prezentują się na jasnych podłogach i na odwrót. A odcień dywanu powinien różnić się od koloru ścian. Na końcu przeanalizujmy wybór rozmiaru. Im większe pomieszczenie, tym większy może być dywan. Lecz za duży, nie sprawi, że będzie przytulniej.

Nie udało nam się wymienić wszystkich rad pomocnych przy aranżacji wnętrz. Jednak zastosowanie się do tych wskazówek, na pewno pomoże nam uniknąć wielu częstych błędów. W razie wątpliwości, możemy skorzystać z pomocy profesjonalistów. Przed zakupem mebli, możemy także porozmawiać z producentem takim jak: platformamebli.pl. Czasem kilka wymienionych zdań, może pomóc nam dokonać dobrego wyboru.

Więcej ciekawych informacji z zakresu projektowania wnętrz znajdziesz w serwisie Budujemy-Lublin.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here