Wdrażanie inicjatywy dotyczącej efektywności energetycznej na całym świecie uznaje się za zmniejszenie negatywnych skutków oddziaływania gospodarki na środowisko naturalne. Chociaż to właśnie postęp technologiczny w tym zakresie pozwala na wprowadzenie coraz to lepszych rozwiązań, to nadal certyfikat systemu zarządzania energią IS0 50001 jest kluczem, który stanowi dowód na wprowadzenie odpowiednich działań w biznesie. 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/certyfikat-systemu-zarzadzania-energia-is0-50001-i-jego-znaczenie-w-dzisiejszym-swiecie/

Dlaczego certyfikat systemu zarządzania energią IS0 50001 jest tak istotny?

System ten jest bardzo istotny przez najczęściej zmienne czynniki zachęcające do certyfikacji potrzeby oszczędności na skutek zoptymalizowania zarządzania energią, zmodyfikowana strategii firmy oraz wzrostu świadomości publicznej.

W dzisiejszych czasach zagrożenie wynikające z zaniedbań w zakresie ochrony środowiska są na tyle krzywdzące, że ich bagatelizowanie jest nieodpowiednio odbierane przez potencjalnych klientów firm. Działalności, które posiadają certyfikat systemu zarządzania energią IS0 5001, również niechętnie współpracując przedsiębiorstwami, które tego dokumentu nie posiadają.

Certyfikat systemu zarządzania energią IS0 50001 jest nie tylko narzędziem do lepszego zarządzania zasobami, ale także stanowi bardzo ważny czynnik dla rozwoju i sukcesu przedsiębiorstwa.

Wpływ certyfikatów energetycznych na biznes

Grupa AFRON ujawniła wyniki analizy praktyk, które zostały przedstawione w 78 certyfikowanych organizacjach w krajach Unii Europejskiej i nie tylko. Przedsiębiorstwa te posiadamy certyfikaty oraz stosowały się do ich wytycznych. 80% z nich zaraz po uderzeniu normy zwiększyła swoją konkurencyjność na tyle, aby stać się czołowym producentem w danej dziedzinie w swoim kraju.

Zaobserwowano również inne wartościowe korzyści. 95% tych firm uważało certyfikaty za przydatne narzędzie do identyfikacji działań zużywających energię, natomiast 75% z nich postrzega go jako sposób na poprawę marży. Dodatkowo 85% z nich uznało certyfikaty za źródło długoterminowych postępów, a 76% z nich że jest to idealny sposób na poprawę umiejętności oraz wiedzę personelu.

Zobacz też: http://www.nowiliderzy.pl/zmiany-w-platnosciach-zblizeniowych/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here