Optymalnie zaprojektowany magazyn zapewnia właściwą przestrzeń na wszystkie ładunki. Aktualnie coraz częściej spotyka się magazyny wysokiego składowania. Czym dokładnie są magazyny tego rodzaju i jakie mają zalety?

Wysokie składowanie to korzystny wybór tam, gdzie metraż jest ograniczony. Możliwa jest wówczas maksymalizacja dostępnej przestrzeni, ponieważ pod uwagę bierze się również kubaturę magazynu.

Jaki magazyn jest nazywany magazynem wysokiego składowania?

Magazyny wysokiego składowania są obecnie spotykane bardzo często – wykorzystują je zarówno duże korporacje, jak również mniejsze firmy. Tam, gdzie liczy się duża przestrzeń magazynowa na ograniczonym metrażu, stanowią one najlepszy wybór.

W obowiązujących obecnie przepisach nie znajdziemy definicji magazynu wysokiego składowania. Jest to zatem nazwa potocznie używana i nierzadko różnie rozumiana przez inwestorów decydujących się na tego rodzaju konstrukcję magazynową.

Podział magazynów pod względem wysokości składowania:

  • magazyny niskiego składowania – do 4,2 metra wysokości
  • magazyny średniego składowania – od 4,2 metra do 7 metrów wysokości
  • magazyny wysokiego składowania – od 7 metrów w górę

Zatem magazyny wysokiego składowania najczęściej pozwalają na składowanie ładunków na wysokości powyżej 7 metrów. Wysokość ta najczęściej dochodzi do około 25 metrów.

Jak planuje się magazyny wysokiego składowania?

Przy wysokim składowaniu bardzo ważne jest optymalne planowanie magazynów, ponieważ tylko wtedy można wykorzystać w pełni dostępną przestrzeń. Głównym elementem wyposażenia magazynów tego rodzaju są specjalne regały wysokiego składowania. Mogą one również wchodzić w skład konstrukcji nośnej budynku, dlatego też stanowią wtedy jego integralny element.

Aby obsługa magazynu wysokiego składowania była jeszcze efektywniejsza, stosuje się specjalistyczne systemy transportu bliskiego, na przykład zautomatyzowane układnice. Dzięki temu magazynowanie ładunków różnych typów staje się jeszcze łatwiejsze, szybsze i efektywniejsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here