Jeśli prowadzisz własną firmę z pewnością wiesz, że prowadzenie comiesięcznej księgowości nie jest zadaniem łatwym. Z tego powodu zazwyczaj zlecamy je firmom księgowym, które co prawda doskonale radzą sobie z wszystkimi obowiązkami, ale jednocześnie sporo kosztują.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób prowadzących małe firmy decyduje się na skorzystanie z nowoczesnego rozwiązania jakim jest księgowość online. Czy to dobry pomysł? Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Oszczędność pieniędzy

Jak wspominaliśmy, ceny usług dobrych księgowych nie należą do najniższych. W przypadku małych lub dopiero rozwijających swoją działalność firm mogą stanowić poważne obciążenie finansowe. Decydując się na skorzystanie z księgowości online możemy znacznie zmniejszyć wydatki. Przykładem może być oferta Streamsoft Firmino – dostęp do księgowości online już za 18 zł miesięcznie (więcej:  https://www.firmino.pl/ksiegowosc-online/)

Wygoda i mobilność

Księgowość online w przeciwieństwie do wielu programów księgowych nie wymaga instalacji na konkretnym komputerze. Aby zająć się pracą potrzebujesz jedynie dostępu do internetu. jest to więc idealne rozwiązanie jeśli często podróżujesz lub działalność twojej firmy ma charakter mobilny.

Wszystkie zadania w jednym miejscu

Być może korzystasz już z programu do fakturowania lub obliczania podatków. Za jego pomocą nie uda ci się jednak odliczyć zakupów dla firmy od podatku, wygenerować JPK czy wykonać przelewu do ZUSu. Księgowość online to wszystkie te zadania zgromadzone w jednym miejscu – nie potrzebujesz żadnego dodatkowego oprogramowania.

Zawsze na czas

W kwestiach związanych związanych z prowadzeniem księgowości firmy przestrzeganie terminów ma ogromne znaczenie. Tymczasem przedsiębiorcom często zdarza się o nich zapominać, przez co narażają się na wysokie kary. Księgowość online likwiduje ten problem – otrzymujesz bowiem powiadomienia smsowe oraz wiadomości email, które powiadamiają cię o zbliżających się terminach. To spore ułatwienie.

Słowem, księgowość online to nowoczesne rozwiązanie, z którego warto korzystać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here