Jednym z nieodzownych obowiązków, jaki spoczywa na każdym pracodawcy i to bez względu na to, czy zatrudnia swoich pracowników na postawie stosunku pracy tj. umowy o pracę, czy też na innych zasadach, jest zagwarantowanie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Większe zakłady mają nie tylko do dyspozycji duży budżet, który przeznaczany jest na zapewnienie odpowiednich warunków pracy zgodnych z obowiązującymi przepisami prawnymi, ale także niekiedy decydują się na zatrudnienie u siebie specjalisty BHP. Inaczej sytuacja wygląda w małych firmach, które przede wszystkim chcą się skupiać na swoich głównych zadaniach/celach, przez co nie mogą sobie pozwolić na stworzenie wspomnianego etatu. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem może okazać się outsourcing BHP.

Na czym polega i dla kogo jest outsourcing BHP?

Outsourcing BHP, czyli tzw. zewnętrzny nadzór nad bezpiecznymi i higienicznymi warunkami pracy w danym zakładzie polega na wydzieleniu konkretnych procesów w przedsiębiorstwie i zleceniu ich wykonawcy z zewnątrz. Stanowi bardzo korzystne rozwiązanie nie tylko z punktu widzenia małych, ale także i dużych firm, ponieważ jest to bardzo efektywne rozwiązanie także w aspekcie finansowym. Dzięki korzystaniu z usług niezależnych specjalistów zewnętrznych przedsiębiorstwo ma możliwość uzyskania bardziej rzetelnych danych, co jak wiadomo, ma ogromne przełożenie na efektywniejszy nadzór nad warunkami pracy. Wspomniane wynika przede wszystkim z większego obiektywizmu osoby, która podejmuje się audytu tego obszaru działania w firmie. Wieloletnie obserwacje pokazały, że ten model współpracy jest w stanie zagwarantować stałą i rzetelną kontrolę nad kwestiami BHP, tym bardziej że doświadczeni specjaliści, z których usług korzystamy, dysponują stale aktualizowaną wiedzą, czyli czymś, co ma bardzo duże znaczenie w kontekście dość częstych zmian w przepisach.

Jakie zadania można zlecić?

W ramach outsourcingu BHP, który regulowany jest podpisywaną przez strony umową, można zlecić m.in. takie zadania jak:

  • przeprowadzanie badań i pomiarów czynników pracy,
  • wykonywanie audytów wewnętrznych,
  • prowadzenie szkoleń BHP i innych np. z ochrony p.poż lub pierwszej pomocy,
  • dokonywanie analizy i oceny ryzyka zawodowego,
  • doradztwo BHP.

BHP Warszawa

Outsourcing BHP Warszawa to usługa, z którą od ponad 20 lat związana jest firma BHP dla Ciebie, w przypadku której klienci w postaci małych, średnich i dużych przedsiębiorstw mają możliwość skorzystania z doświadczenia czołowych ekspertów, przejmujących od klientów wskazaną część lub całokształt obowiązków związanych z kwestiami bezpieczeństwa i higieny pracy.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here