Herbicydy to substancje, które zasadniczo można zaliczyć do tych najbardziej skutecznych w walce z różnego rodzaju chwastami.

W tym miejscu wskażemy w sposób szczególny na produkt bardzo pomocny w walce z chwastami pojawiającymi się w uprawach kukurydzy. Mowa jest mianowicie o bardzo skutecznym herbicydzie, jakim jest Metodus 650 WG. Mowa jest w tym miejscu o herbicydzie selektywnym, który charakteryzuje się działaniem układowym. Stosowany jest on doglebowo i ma formę granulatu. Ów granulat jest podstawą do sporządzenia właściwej zawiesiny wodnej. Mówiąc o tym produkcie, należy podkreślić kwestię zasadniczą, a tą jest zawartość odpowiednich substancji czynnych. Mowa jest tutaj o trzech konkretnych substancjach czynnych, a mianowicie chodzi o terbutylazynie, o mezotrionie oraz izoksaflutolu. Mowa jest zatem o trzech różnych substancjach czynnych, które należy zaliczyć do trzech różnych grup substancji chemicznych.

To ma bezpośrednie przełożenie na zróżnicowane działanie owych substancji

kukurydza

Pierwsze symptomy działania tego herbicydu można zaobserwować już po pięciu do siedmiu dniach od zabiegu. Pełne efekty można zaobserwować po około dwóch tygodniach. Jeśli mamy do czynienia z dobrym uwilgotnieniem gleby, na której rośnie kukurydza, to wówczas działanie owego środka może być jeszcze szybciej widoczne. Istotnym elementem jest na pewno to, na jakie konkretnie chwasty oddziaływuje owa substancja? Tutaj należy wskazać na bardzo wiele różnych chwastów, wśród których należy wskazać chociażby na chwastnicę jednostronną, na fiołek polny, gwiazdnicę pospolitą, jasnotę purpurową, rdestówkę powojowatą czy też na komosę białą. Jest to herbicyd, który oddziałuje na wiele różnych chwastów atakujących uprawy kukurydzy. Aby móc pozyskać znacznie większą ilość informacji na temat tego skutecznego środka na chwasty znajdujące się w uprawach kukurydzy, warto jest zajrzeć na stronę internetową terbutylazyna. To może nam na pewno pomóc podjąć właściwą decyzję związaną z zastosowaniem odpowiedniego środka na chwasty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here