W Internecie można znaleźć wiele negatywnych informacji o tym, że biznesu się nie opłaca prowadzić, bo nic na tym nie zyskamy. Najczęściej mówią i piszą to takie osoby, które myślały, że prowadzenie biznesu w Internecie jest bardzo łatwe. Nic samo się nie zrobi i trzeba o tym pamiętać. W Internecie konkurencja jest znacznie większa. W okolicy mamy jedną czy dwie firmy takie jak nasza, ale w Internecie mamy ich tysiące. Wygranie z taką konkurencją jest bardzo trudne.

Nie da się wygrać tylko tym, że my mamy lepszy towar. Klienci muszą jeszcze o nas usłyszeć. Musimy zająć się pozycjonowaniem stron, a wtedy wszystko będzie o wiele łatwiejsze. Sprzedawać w Internecie można praktycznie wszystko pod warunkiem, że jest legalne i dopuszczone do sprzedaży w naszym kraju. Chcemy sprzedać rasowe psy? Trzeba mieć dzisiaj hodowle, bo jeśli będziemy kombinować to szanse na kontrole i wysoką karę są duże, a na to nie można sobie pozwolić.

Trzeba, zatem szukać innego rozwiązania, które będzie skuteczne i które będzie przynosiło nam zyski. Na pewno warto wziąć pod uwagę handel tym, co uda nam się kupić w Chinach. Ten kraj ma elektroniki w niskich cenach, dlatego zamawiając coś można będzie to sprzedać w naszym kraju ze sporym zyskiem. Handel z Chinami nie jest łatwy, a tym bardziej, jeśli się na tym nie znamy i dopiero zaczynamy. Z drugiej strony od czegoś trzeba zacząć, a w tym kraju jest wszystko, czego nam trzeba. Mamy sprzęt RTV i AGD, mamy skutery, rowery i meble. Lista jest bardzo długa i tylko od nas będzie zależało, na co postawimy. Przebicie, jeśli chodzi o cenę jest bardzo duże. Trzeba zamówić kontener, ale później już tylko liczymy zyski.

Czym jeszcze można się zajmować?

W sklepie internetowym można będzie handlować wszystkim i niczym. Trzeba sprawdzić, co się bardzo dobrze sprzedaje, ale musimy pamiętać o tym, że ustawienie wysokich cen oznacza zerowy ruch. Możemy być numerem jeden w wyszukiwarce, ale klienci bardzo szybko są w stanie sprawdzić czy inne sklepy nie mają czegoś taniej. Jeśli to znajdą to niestety, ale konkurencja z nami wygra.

W Polsce cały czas modne są wyroby skórzane. To oznacza, że można będzie otworzyć sklep z portfelami i innymi artykułami skórzanymi. Musimy tylko postawić na firmowe produkty, a wtedy każdy klient będzie wiedział, że mamy tutaj jakość. Może wtedy zapłacić więcej, bo wie, że to, co kupuje jest warte wydanych pieniędzy. Inspiracji do tego, jaki biznes prowadzić można znaleźć w Internecie, a zatem nie pozostaje nam nic innego jak tam już teraz zajrzeć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here