Outsourcing jest znany od bardzo dawna i na zachodzie jest bardzo popularny. Nie wszystko w naszej firmie trzeba robić samodzielnie. Czasami trzeba polegać na zewnętrznych podmiotach, które się na tym znają o wiele lepiej od nas. Mimo że takiej firmie trzeba będzie zapłacić to tak naprawdę możemy na tym zyskać. To jedna z podstawowych zalet takiej formy współpracy. Zmniejszanie kosztów pracy ma znaczenie w większych, ale i w bardzo małych firmach.

Pełnoetatowy pracownik to składki i pensja, a przecież nie zawsze taka osoba będzie nam potrzebna. Wybierając outsourcing wykonujemy telefon wtedy, kiedy coś się dzieje i taka osoba musi przyjechać na miejsce. Możemy też w każdej chwili zatrudniać więcej osób, które są potrzebne do wykonania zadania. Nie musimy martwić się później o zwolnienia jak to w przypadku stałych pracowników. Po prostu zadanie się kończy i ludzie są niepotrzebni.

Każdy, kto przychodzi do takiej pracy zdaje sobie z tego sprawę. W wielu firmach brakuje prawdziwych fachowców, dlatego korzystając z tej formy można te luki uzupełnić. Wybieramy wtedy takie osoby, które mają ogromne doświadczenie, a co ważne my nie musimy za te jego szkolenia płacić. My tylko korzystamy z umiejętności pracownika. My skupiamy się na prowadzeniu firmy i zarabianiu pieniędzy, a nie na wszystkich innych sprawach. To, dlatego outsourcing zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Skoro można na tym tylko zyskać to na pewno warto na takie rozwiązanie postawić.

Outsourcing- wady

Nigdy nie wiemy, kogo zatrudniamy, a wiele firm ma poufne informacje. Może to być ktoś podstawiony, komu tylko na takich informacjach zależy. Ryzyko jest zawsze, ale czasami nie mamy innego wyjścia i trzeba zaryzykować. Może się uda, może nie, sami się o tym przekonamy. Najlepiej stworzyć taką umowę, która nas chroni aczkolwiek nigdy nie ma ochrony stu procentowej i nigdy nie wiemy jak to będzie. Jeśli outsourcing jest przez nas wykorzystywany to tracimy część kontroli nas zarządzaniem firmą.

Czasami nie jest to łatwe do zaakceptowania, ale jeśli chcemy podążać za tym, co skuteczne to trzeba się będzie przestawić. Jeśli chodzi o koszty to płacimy za to, co jest w umowie. Umowa jest na określoną prace i płace. Problem w tym, że taki pracownik nic nie zrobi więcej poza umowa. Jeśli zrobi to potrzebne będzie zapłacenie za to wszystko ekstra. Musimy również mieć świadomość, że outsourcing w ostatnim czasie źle wpływa na wizerunek naszej firmy. Jest to dobre rozwiązanie, ale lepiej byłoby się tym nie chwalić. Chcemy przecież mieć jak najlepszą opinie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here