Efektem zupełnego rozkładu pożycia małżeńskiego jest zazwyczaj rozwód, orzekany za porozumieniem stron lub ze wskazaniem winy. Jednak w niektórych sytuacjach sąd odmawia wydania takiego orzeczenia. Dlaczego tak się dzieje?

Oczywiście wiele zależy od specyfiki konkretnej sprawy. Trzeba pamiętać również o tym, jak dużą rolę do odegrania ma adwokat rozwód. Warszawa stanowi przykład miasta, w którym działa wiele cenionych kancelarii. Warto więc poświęcić więcej niż tylko chwilę na ich poszukiwania, a także końcową ocenę. Dzięki temu zyskamy pewność, że naszymi interesami zajmie się ktoś, kto ma pełną wiedzę na temat obowiązujących procedur oraz wszelkich formalności. Wszystko to znacznie ułatwi walkę o swoje prawa.

Brak udzielenia rozwodu – kiedy to tego dochodzi?

Wróćmy jednak do sytuacji, w których to sąd może odmówić wydania ostatecznego postanowienia. Dzieje się tak na pewno wtedy, gdy o rozwód wnosi małżonek winny rozpadu pożycia, natomiast druga strona nie chce tego robić. Rozprawa zostanie bowiem przeprowadzona tylko wtedy, gdy zgodę na nią wyraża zarówno mąż, jak i żona.

Co równie istotne, orzeczenie rozwodu nie może stać w sprzeczności z zasadami współżycia społecznego. Jeśli więc sąd znajdzie jakieś przesłanki ku temu, odmówi przeprowadzenia rozprawy. Oczywiście nie jest to decyzja permanentna. W innych okolicznościach może się ona zmienić.

Czy to wszystkie sytuacje, o których warto wspomnieć? Nie – pamiętać należy bowiem również o dzieciach, które bardzo często są ofiarami rozwodów. Jeśli ich dobro ma ucierpień w poważnym stopniu, decyzja sądu też będzie odmowna.

Trzeba w tym miejscu podkreślić, że przebieg, jak również finał wspominanych rozpraw w dużej mierze jest zależny od sposobu ich przeprowadzenia. Już treść pozwu rozwodowego ma ogromne znaczenie. Nie mówiąc już o innych formalnościach. I dlatego właśnie tak istotny okaże się dobry adwokat rozwody. Warszawa, podobnie jak inne duże miasta, pozostawia sporo swobody w wyborze najlepszych specjalistów.

Warto z tego skorzystać, decydując się na dokładne przeanalizowanie rynku, a także weryfikację kancelarii, które wydają się interesujące. Należy sprawdzać nie tylko ich oferty, ale też sposoby realizacji usług oraz opinie wystawiane przez innych klientów. Przekazują oni mnóstwo przydatnych informacji, które mogą pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji. Bez względu na to, czego będzie dotyczyć. To zaś sprawi, że sam rozwód zostanie przeprowadzony we właściwy sposób. Sprawnie i w miarę bezboleśnie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here