Urządzenie pokoju dla dziecka to pewien etap, który czeka każdego rodzica. Tuż po porodzie małe dziecko najczęściej śpi we wspólnej sypialnie wraz z rodzicami. Jest to najlepsze rozwiązanie ze względu na bezpieczeństwo dziecka i wygodę młodej mamy. Małe dziecko musi być przez cały czas pod nadzorem rodziców dlatego śpiąc we wspólnym pomieszczeniu mama nie musi co chwile wstawać i chodzić do innego pokoju. Jest to również niezwykle istotne ze względu na karmienie maluszka. Małe dzieci jedzą często, średnio co trzy godziny. Dla dzieci w tym wieku nie ma znaczenia czy jest dzień czy noc, dlatego mama, mając dziecko przy sobie nie odczuwa tak bardzo trudów karmienia w nocy.

Wraz ze wzrostem dziecka warto jest zastanowić się nad urządzeniem pokoju dla dziecka. Dla noworodka własny pokój nie jest niezbędny. Co najwyżej służy do przechowywania jego rzeczy i mama może w nim przewijać dziecko. W momencie jak dziecko podrośnie i może spać samo w pokoju warto wstawić jego łóżeczko do pokoju dziecięcego.

Łóżka 1-osobowe dla dziewczynki i chłopca

Łóżeczko dla małego dziecka jest niewielkich rozmiarów, zabezpieczone szczebelkami. Dodatkowo posiada możliwość regulacji wysokości materaca, tak aby wraz z wiekiem dziecka spało ono coraz niżej. In starsze dziecko tym jest bardziej aktywne w łóżeczku i zbyt wysoko umiejscowiony materac grozi wypadnięciem dziecka z łóżeczka.

Zarówno dla młodych rodziców jak i dla dziecka przychodzi taki czas, że pokój maluszka należy zamienić na lokum dla starszego dziecka. Dzieci bardzo szybko rosną i równie szybko zmieniają się ich potrzeby.

Dla starszego dziecka niezbędne są meble takie jak łóżko dziecięce 1 osobowe, biurko, szafa. Wybór tych mebli jest ogromny. Jednak przy ich doborze powinniśmy kierować się upodobaniami dziecka. Inny model będzie wybrany dla dziewczynki inny natomiast dla chłopca.

sklepy meblarskie polecają łóżka 1-osobowe dla dziewczynki oraz łóżka 1-osobowe dla chłopca. Zazwyczaj różnią się między sobą kolorystyką i stylem wykonania. Przy wyborze warto kierować się tym, czy pasują do reszty mebli w pokoju dziecięcym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here