Na swoje pierwsze mieszkanie decyduje się obecnie wiele par. Na co warto zwrócić uwagę podczas poszukiwania idealnego lokum?

Czasy, w których pary mieszkały wraz z rodzicami oraz dziadkami w domach rodzinnych, już dawno minęły. Teraz młodzi coraz częściej decydują się na własne „M”, w którym można w końcu być na swoim.

Wybór mieszkania doskonałego dla pary może jednak nastręczać sporo trudności. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić wtedy konkretną uwagę!

Własne czy na wynajem?

Generalnie, najkorzystniejszym wyborem pod kątem kosztów są własne mieszkania Lublin oraz wiele innych polskich miast ma obecnie dynamicznie rozwijający się rynek lokali nowych i używanych, więc jest w czym przebierać.

Własne mieszkanie to mniejsze koszty utrzymania – nawet jeśli zdecydujemy się na zakupienie go na kredyt. W wielu miastach spłacenie kredytów i kosztów mieszkania jest niższe niż wynajem!

Ważna lokalizacja

Przy wyborze odpowiedniego mieszkania warto zwrócić szczególną uwagę na jego lokalizację – powinna odpowiadać każdemu z partnerów.

Generalnie, im bliżej centrum, tym więcej będziemy musieli zapłacić za własne „M”. Można jednak bez problemu wyszukać atrakcyjne oferty nieco dalej od serc miast, ale nadal ze świetnym dojazdem i rozbudowaną infrastrukturą – także dla przyszłych rodziców.

Metraż mieszkania dla pary

Dużo pytań pojawia się również w kontekście metrażu mieszkania idealnego dla pary. Czy warto zdecydować się wtedy na kawalerkę, a może lepiej na większe mieszkanie kilkupokojowe?

 Gdy środki na to pozwalają, warto rozglądać się za mieszkaniami o metrażu powyżej 40-50 metrów kwadratowych – to przyszłościowy wybór, gdy para planuje dzieci. Jeśli jednak w ciągu najbliższych lat nie ma planów powiększenia rodziny, wtedy można zdecydować się też na mieszkania mniejsze, które są tańsze w zakupie i w utrzymaniu.

 Wykończenie pod klucz – mieszkanie gotowe do przeprowadzki

Aby przeprowadzka do wymarzonego lokum nastąpiła jeszcze szybciej, warto pomyśleć o skorzystaniu z oferty wykończenia pod klucz.

To najwygodniejsza opcja – kupujący muszą tylko wybrać odpowiadające im materiały z katalogu, a resztą zajmą się ekipy współpracujące z deweloperem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here