Życie bez smartfona nie wydaje się już możliwe. To urządzenie pozwala skontaktować się z bliskimi, prawie w każdym miejscu połączyć się z Internetem, czy sfotografować coś w jakości zbliżonej do niektórych aparatów cyfrowych. Powstaje wiele modeli komórek różnych od siebie pod względem parametrów oraz ceny. Czym zatem wyróżniają się najlepsze i najdroższe z nich? Oto zestawienie najbardziej interesujących telefonów z Androidem w Polsce.

Innowacyjna technologia

Producenci cały czas starają się udoskonalić swoje urządzenia i walczą o to, by to ich model został produktem flagowym na rynku. Przede wszystkim ciągłym optymalizacjom poddaje się baterie oraz systemy operacyjne. W telefonach z górnej półki spodziewać się można Androida 9.0, czyli Pie lub 8.1 Oreo. Te wysoko zaawansowane oprogramowania pozwalają oszczędzić baterię poprzez wyłączanie nieużywanych aplikacji, dostosować jasność ekranu, a także przewidują nasz kolejny ruch i wyświetlają skróty aplikacji. Można wyliczyć jeszcze dużo więcej pomocnych i innowacyjnych udogodnień. Dział Android Polska to już normalna sytuacja dla naszego kraju.

Oprócz najnowszej wersji Androida, warto zwrócić uwagę na wydajność baterii, pamięć RAM oraz parametry aparatu i wyświetlacza. Standardem jest pojemność akumulatora powyżej 3000 mAh, 4-8 GB pamięci RAM oraz aparat od 12 MP wzwyż. Wyświetlacze mają zwykle więcej niż 6” i pokazują obraz w Full HD+. Bardzo ważnym elementem jest również opcja Hybrid Dual Sim odpowiadająca za umieszczenie dwóch rodzajów kart w telefonie. Jest to świetne rozwiązanie szczególnie dla osób mieszkających za granicą lub często podróżujących.

Prawie wszystkie najdroższe smartfony posiadają także czytnik linii papilarnych, który zabezpiecza dane i ważne informacje – tylko właściciel jest w stanie odblokować ekran i przejść do menu. Z racji tego, że technologia szybko się rozwija, wszelkie aplikacje, systemy operacyjne oraz urządzenia parę razy w roku aktualizują swoje opcje. Warto zatem zajrzeć na stronę www.android.com.pl, która śledzi nowości w branży, podaje niezbędne informacje o przeprowadzonych optymalizacjach i odpowiada na pytania związane z działaniem nowinek technologicznych, w tym Androida. Polska jest krajem, w którym ta darmowa platforma jest niezwykle popularna, zatem dobrze orientować się we wprowadzanych zmianach.

Marki z górnej półki

Na te modele z pewnością trzeba oszczędzać dłuższy czas. Ich ceny to kilka lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. Do takich luksusów należą m.in.: Huawei P20 Pro, HTC U12+, Samsung Galaxy Note 9 czy OnePlus 6. Ceny zaczynają się zazwyczaj od 2000 zł. Do wyboru jest większość znanych na polskim rynku marek. Można zatem znaleźć swoją ulubioną i zainwestować w najlepszy model flagowy firmy. Najdroższym obecnie smartfonem jest Solarin, który kosztuje 17 tysięcy dolarów, a jego priorytetem jest ochrona danych właściciela. Cena jest niebywale wysoka, choć system operacyjny Android został zainstalowany w wersji 5.1. Warto się zatem zastanowić, ile tak naprawdę warte są wszystkie zainstalowane aplikacje i czy są niezbędne do komfortowego korzystania z telefonu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here