Praca w magazynie wciąż pozostaje na szczycie listy najbardziej poszukiwanych zawodów zarówno w kraju, jak i za granicą. Kursy magazyniera otwierają nowe możliwości osobom, które chcą zwiększyć swoje kwalifikacje lub zdobyć nowy, intratny zawód.

Rynek szkoleniowy dysponuje bogatą ofertą kursów i szkoleń. Warto jednak zdecydować się na taki, który nie tylko podniesie nasze kwalifikacje, ale da nam możliwość znalezienia ciekawej i dobrze płatnej pracy. Przystąpienie do kursu magazyniera wiąże się ze zdobyciem wiedzy i umiejętności dotyczących podstawowych zadań pracownika magazynu, w tym przyjęcia towaru, sprawdzenia ilości i jakości zgodnie z dokumentami towarzyszącymi, składowania i zwrotu towaru.

Czym zajmuje się magazynier?

Magazynier zajmuje się organizowaniem, przyjmowaniem, przechowywaniem i wydawaniem różnych aktywów materialnych w magazynie.

  • Osoba na tym stanowisku prowadzi również stałą ewidencję przemieszczania towarów, monitoruje poprawność rejestracji wniosków o przywóz i wywóz produktów.
  • Magazynier regularnie przeprowadza inwentaryzację towaru, identyfikuje braki, identyfikuje towary wadliwe i je odpisuje.

W czasie nauki tego zawodu, kursy magazyniera uświadamiają, że zawód magazyniera wymaga takich cech jak odpowiedzialność, uważność, pracowitość, wytrwałość, chęć porządku i zamiłowanie do czystości, a także umiejętności pracy samodzielnej i zespołowej. Pracownik magazynu musi być stale gotowy do rozwiązywania różnorodnych problemów związanych z obsługą klienta. Praca wymaga również uczciwości, gdyż pracownik odpowiada finansowo za towar. Często zawód ten wiąże się z dużym wysiłkiem fizycznym.

Kursy magazyniera, zakres i efekty

Osoba, która pomyślnie ukończy kurs, zna podstawy przedsiębiorczości i ekonomii, zna podstawy prawa pracy, przestrzega zasad bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. Oprócz tego potrafi obsługiwać komputer i prowadzić prace biurowe, zna podstawy logistyki, magazynowania i pakowania towarów. Zdobywa wiedzę z zakresu obsługi klienta, umie przyjąć fakturę i wystawić fakturę. Nabywa także wiedzy jak załadować i rozładować towar, sprawdzić i zakodować, zarejestrować towar w systemie informatycznym na podstawie faktury. Co ważne umie utrzymać porządek w magazynie, przeprowadzić inwentaryzację, a także przeprowadzić różnorodne operacje magazynowe.

Kurs na magazyniera – korzyści

Szeroki zakres wiedzy, jaki zdobywa kursant w czasie szkolenia, zdecydowanie wpływa na jakość pracy, zakres powierzanych obowiązków, a także samoocenę pracownika.

Wśród walorów kursu należy wymienić:

  • podniesienie standardów i organizacji pracy
  • możliwość uzyskania nowych kwalifikacji i znalezienie nowej, lepszej pracy
  • wzrost uposażenia za wykonywaną pracę
  • podniesienie bezpieczeństwa w pracy

Oprócz wymienionych elementów wartością nadrzedną jest samorozwój, dzięki któremu kursant może świadomie poprowadzić swoją karierę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here