W obecnych czasach bardzo łatwo paść ofiarą kradzieży pieniędzy z karty płatniczej lub z konta. Trzeba wiedzieć jak się chronić przed atakami osób trzecich, aby nie być narażonym na późniejsze straty i nieprzewidziane sytuacje.

Zobacz też: http://radiobc.pl/jak-uchronic-sie-przed-kradzieza-na-kartach-platniczych/

Bankowość elektroniczna

Posiadając konto mamy do niego dostęp zarówno elektroniczny jak i drogą tradycyjną przez bank. Najczęściej jednak korzystamy z tej elektronicznej wersji, ponieważ jest wygodniejsza i zawsze mamy do niej dostęp z każdego miejsca, jeśli mamy dostęp do Internetu.

Bankowość elektroniczna jest o wiele wygodniejsza niż codzienne wizyty w banku, jednak jest również bardzo mocno narażona na ryzyko ataku hakerskiego. W tym celu należy się odpowiednio chronić.

Jak się chronić?

Przede wszystkim używajmy antywirusa na swoim komputerze, gdy logujemy się do banku. Zawsze sprawdzajmy adres strony oraz protokół bezpieczeństwa – wszystkie adresy do logowania się do banków mają na początku https:// – co oznacza, że połączenie jest szyfrowane i bezpieczne. Dodatkowo również nie odpowiadajmy nigdy na żadne maile od banku, które nas proszą o to, by przelać pieniądze albo podać hasło i login do swojego konta.

Jeśli chodzi o karty płatnicze – zawsze zasłaniajmy ręką nasz PIN, gdy podajemy go w sklepie, czy przy bankomacie. Należy również upewnić się, czy nie ma nic podejrzanego w konstrukcji bankomatu lub czytnika kart. Profesjonalni złodzieje bardzo często budują nakładki na czytniki kart oraz bankomaty, które ciężko jest rozpoznać przeciętnemu użytkownikowi tych urządzeń.

Nie podawajmy również ostatnich cyfr naszej karty bankowej oraz kodu CVC bez wyraźnej przyczyny. Oczywiście niektóre serwisy tego wymagają, ale wyłącznie dlatego, że pobierają płatność bezpośrednio z twojej karty, jednakże zawsze sprawdzajmy co to za serwis oraz czy taka praktyka jest zapisana w jego regulaminie.

Nie wrzucajmy również zdjęć naszej karty na żadne media społecznościowe, ani też nie odpowiadajmy na wiadomości od znajomych z prośbą o BLIK na daną kwotę!

Przeczytaj też: http://www.pointsofview.pl/wspolpraca-z-bylym-pracodawca-a-podatki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here