Pożyczki pozabankowe są rodzajem krótko, bądź długo trwałego zobowiązania udzielanego przez firmę pożyczkową. Nie należy mylić pożyczek z kredytami, które udzielane są wyłącznie przez Banki. Pożyczki pozabankowe charakteryzują się przede wszystkim brakiem konieczności weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej potencjalnego wierzyciela. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystna dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

Dlaczego warto korzystać z pożyczek poza bankowych?

Pierwszą i najważniejszą zaletą korzystania z pożyczek poza bankowych jest brak weryfikacji BIK. Daje to możliwość skorzystania z dodatkowych środków osobom, które wcześniej nie zadbały o swoją wiarygodność kredytową. Firmy udzielające tego typu pożyczek również zabezpieczają się przed brakiem ich spłaty ze strony wierzycieli. Do popularnego rozwiązania należą spółki współfinansujące takie pożyczki, z którymi osoba zobowiązania podpisuje również umowę. Posiadanie takich zabezpieczeń daje gwarancje że ani pożyczkodawca, ani pożyczkobiorca nie będą pozostawieni bez „koła ratunkowego”. 

Nie można zapomnieć też o kwotach kredytów jakie możemy zaciągać dzięki takim firmom. Duże kwoty nawet do 50 000 zł umożliwiają realizację dodatkowych wydatków jakie mogą pojawić się w życiu na przestrzeni lat. Takie kwoty w połączeniu z coraz lepszymi ofertami ratalnymi sprawiają że korzystanie z pożyczek pozabankowych jest bardzo atrakcyjne!

Gdzie szukać firmy pożyczkowej?

Duże i znane firmy pożyczkowe są bardzo dobrym wyborem, jednak aby nie przegapić ciekawszych ofert warto jest przejrzeć inne firmy. Szukanie firm pożyczkowych na własną rękę może być uciążliwe ze względu na ich dużą ilość. Jak więc zapoznać się z najkorzystniejszymi ofertami? W polskim internecie coraz większą popularnością cieszą się strony z porównywarkami ofert, które możemy wykorzystać. Tego rodzaju strony aktualizowane są co dziennie i dają możliwość odszukania najbardziej korzystnej oferty spośród setek w internecie. Ponad to skracamy czas wyszukiwania i spędzania czasu w internecie do niezbędnego minimum. 

Wybrałem już firmę, kwotę pożyczki i system ratalny, co teraz? Teraz pozostaje złożyć wniosek o pożyczkę podając niezbędne dane na stronie firmy pożyczkowej i czekać na odpowiedź. Z reguły informacja zwrotna dotycząca takiej pożyczki przychodzi już po kilku minutach co jest bardzo wygodne szczególnie dla osób bardzo zapracowanych. 

Jak dobrać odpowiednią kwotę kredytu i ilość rat do zarobków? 

Musimy pamiętać że każde zobowiązanie trzeba spłacić dlatego warto jest nie nadwyrężać naszego budżetu. Biorąc pożyczkę ustalajmy ratę spłaty nie większą niż 20% naszych wolnych środków, które zostają nam z końcem miesiąca. Większy udział zobowiązań w rezerwie budżetu domowego może być niebezpieczny w dłuższym okresie czasu.  

Artykuł pochodzi z serwisu Udziele-pozyczki-prywatnie.pl.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here