Zarządzając firmą stajemy przed wieloma zadaniami, wymagającymi sprawnej realizacji. Wiąże się to z dużym nakładem czasu i pracy. Nawet zakłady posiadające wyspecjalizowane działy potrzebują narzędzi oszczędzających czas i usprawniających pracę. Oszczędnością dla firmy, zarówno pod względem potrzebnego czasu oraz kosztów szkoleń dla pracowników jest inwestycja w specjalistyczny program do fakturowania i magazynowania.

W obecnych czasach prowadzenie firmy bez komputerów i urządzeń peryferyjnych jest niemal niemożliwe, niestety dalej zdarzają się sytuacje, gdy firmy zapominają o oprogramowaniu i działają na ogólnodostępnych i mało wydajnych programach, których zakres możliwości jest niewielki. Obejmują one najczęściej tylko wycinek użytecznych narzędzi, potrzeba więc wielu programów, często niekompatybilnych, do których dane trzeba wprowadzać ręcznie.

Jakie funkcje powinny posiadać programy do fakturowania i magazynowania?

Jednymi z podstawowych działań jest tworzenie faktur. Ułatwiają to połączone bazy danych klientów i produktów. W przedsiębiorstwach w których sprzedaż opiera się na systemie kasowym warto zadbać, by program współpracował z danymi z kas. Istotne jest by program był czytelny dla pracowników, a jego obsługa była intuicyjna, dzięki czemu szkolenie nowego pracownika będzie zajmowało mniej czasu.

Program do magazynu powinien zawierać bardziej rozwinięte funkcje. Poza zestawieniem ilości produktów, możliwością ich wyszukiwania oraz wprowadzaniem i przeglądaniem czasu dostaw, warto zadbać aby program zawierał również możliwość tworzenia zapytań i alertów. Dzięki temu można ustawić powiadomienie o konieczności zamówienia, kończącej się dacie ważności lub według innych danych zgodnie z profilem działalności. Nie tylko ułatwi to pracę, ale również zmniejszy ryzyko popełnienia błędów przez pracowników.

Wymienione tu funkcje które powinien posiadać program do faktur i magazynu mogą zapewnić wyższą efektywność oraz ułatwić prowadzenie naszej firmy, niezależnie od jej profilu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here