Rejestracja firmy nie jest dzisiaj trudna i czasochłonna, dlatego na pewno każdy sobie z nią poradzi. Wystarczy, że zaczniemy przeglądać strony urzędu, a dowiemy się, że w pierwszej kolejności musimy wypełnić formularz CEIDG-1. Zastanówmy się przy okazji nad tym jak ma się nasza firma nazywać. Nazwa ma ogromne znaczenie, dlatego im będzie lepsza i lepiej się będzie kojarzyła z branżą tym lepiej dla nas. Jeśli chodzi o złożenie wniosku to mamy kilka sposobów żeby to zrobić.

Wiele osób osobiście udaje się do urzędu miasta i gminy. Sposób szybki i od razu można wszystkie formalności pozałatwiać. Można oczywiści wysłać listem poleconym, ale musi to być poświadczone notarialnie. Wiele osób w dzisiejszych czasach nie ma czasu, dlatego wybiera pocztę elektroniczną. To dobre rozwiązanie, które można każdemu polecić. Przy prowadzeniu działalności gospodarczej bardzo ważny jest NIP.

Wiele osób ma nadany ten numer, ale gdybyśmy go nie mieli to możemy liczyć na to, że automatycznie zostanie nam przypisany. Do kontaktowania się z urzędem skarbowym konieczny będzie regon. To kolejny numer, który jest nam bardzo potrzebny. Jeśli zawieramy umowy albo będziemy się kontaktować z urzędami to regon jest nam przez cały czas potrzebny. We wspomnianym wcześniej wniosku musimy się określić, na jakich zasadach będziemy się rozliczać z podatku. Do wyboru mamy opodatkowanie na ogólnych zasadach, podatek linowy, ryczałt oraz kartę podatkową.

Prowadzenie firmy

Musimy pamiętać, że prowadzać własną firmę to my rozliczamy wszystkie składki i podatki. Można to zlecić firmie księgowej, która zrobi to za nas. Prowadzenie firmy nie jest trudne tym bardziej, jeśli to jednoosobowa działalność gospodarcza. Na jej prowadzenie można będzie otrzymać pieniądze z UE. Warto taką okazję wykorzystać i ulepszyć działanie swojej firmy. Na pewno na tym nie stracimy, a wiele będzie można zyskać. Własna firma to o wiele większe możliwości, które sami będziemy wprowadzać.

Oczywiście jest też i wiele minusów, ale o tym dowiemy się dopiero wtedy, kiedy zaczniemy własną firmę prowadzić. Musimy mieć świadomość, że w teorii wszystko zawsze wygląda bardzo dobrze. Na załatwienie wszystkich formalności związanych z prowadzeniem własnej firmy potrzebujemy kilku godzin. Po tym czasie można będzie legalnie działać i zacząć zarabiać pieniądze. Musimy zdobywać nowych klientów, ale musimy również rozliczać się z państwem z każdej zarobionej złotówki. Wtedy wszystko będzie działać dokładnie tak jak zakłada to nasze polskie prawo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here