Inwestować chce wiele osób, ale wiele z nich niestety boi się ryzykować. Nie ma inwestycji, które są w stu procentach bezpieczne. Czasami trzeba się liczyć z tym, że ryzyko jest bardzo duże. Można albo stracić wszystko albo można pomnożyć kilkukrotnie to, co mamy. Tak to się właśnie odbywa i trzeba mieć tego świadomość. Samo się nic nie zrobi i jeśli nie ruszymy głową to nie zarobimy pieniędzy. Najważniejsze jest to żeby przy małym doświadczeniu nie inwestować wysokich kwot. Mamy powiedzmy pięć tysięcy złotych i co teraz? Błędem byłoby inwestowanie tego w jedną rzecz, bo wtedy, jeśli coś pójdzie nie tak to zostaniemy z niczym.

Nie chcemy przecież tracić tylko chcemy na tym zyskać. To, dlatego trzeba szukać czegoś, co dodaje nam spore zyski. Dzisiaj dużo osób inwestuje w kryptowaluty. Może to być bitcoin. Trzeba tylko wiedzieć, kiedy zacząć inwestować żeby na tym zyskać, a nie stracić. Obecnie kurs wynosi nieco ponad dwadzieścia tysięcy złotych. Jutro może być już nawet o kilka tysięcy złotych wyższy. Jeszcze kilka miesięcy temu bitcoin pobił rekord i kosztował osiemdziesiąt tysięcy złotych. Jak widać inwestując nawet nasze pięć tysięcy złotych można było na tym zarobić czterokrotnie? Nie wszystkie inwestycje są takie dobre i można tak łatwo i dużo zarobić.

To, dlatego trzeba będzie sprawdzać, jakie to niesie ze sobą ryzyko. Jeśli gramy na giełdzie to tam poza realnymi problemami firmy, które mogą oznaczać spadek akcji problemem są również spekulacje. Nad tym nie mamy kontroli i nie jesteśmy w stanie nic tutaj zdziałać. Nie zawsze musimy zyskać, bo na tym polega właśnie inwestowanie. Czasami trzeba przełknąć swoją porażkę, otrząsnąć się i działać dalej.

W co jeszcze można inwestować?

Dobrym pomysłem na inwestycje jest złoto i ropa. Nie zarobimy może dużo, ale wiemy, że tutaj wahania też w ostatnim czasie nie są takie wysokie. Jeśli by się okazało, że kupiliśmy złoto, a jego cena zmalała i to znacząco to trzeba poczekać. Na pewno nie można tego sprzedawać. Złoto prędzej czy później na pewno wzrośnie i to jest pewne. Złoto jest popularne w wielu krajach, dlatego jeśli my w to zainwestujemy to będziemy mogli wiele na tym zyskać. Ropa obecnie jest taka, ale nie wiadomo, w którą stronę jej cena pójdzie.

Raczej niższa nie będzie, a wystarczy jakiś kryzys na bliskim wschodzie i ceny ropy automatycznie będą rosły. Można wtedy na tym bardzo dużo zarobić. Trzeba lubić adrenalinę żeby ryzykować swoje pieniądze i nie każdy się do tego nadaje. Warto jednak się w tym sprawdzić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here